komediburda.net

Son Dakika Türkiye Şokta! iki Büyük Deprem Beşik Gibi Sallandık

DEVAMINI GÖR…

Son Dakika Türkiye Şokta! iki Büyük Deprem Beşik Gibi Sallandık

Son Dakika Türkiye Şokta! iki Büyük Deprem Beşik Gibi Sallandık . Deprem sabah saatlerinde meydana geldi

İzmir Körfezi’nde 4,8 ve 3,9 Büyüklüğünde İki Ayrı Deprem! Çevre İllerden de Hissedildi

İzmir Körfezi’nde sabah saatlerinde 17 dakika arayla 4,8 ve 3,9 büyüklüğünde iki ayrı deprem meydan geldi. Depremler çevre illerden de hissedildi.

İzmir Körfezi’nde Richter ölçeğine göre 4,8 ve 3,9 büyüklüğünde iki ayrı deprem meydana geldi.

ARKA ARKAYA DEPREM MEYDANA GELDİ

İzmir’de bu sabah arka arkaya depremler meydana geldi. İlk deprem, saat 08.13’te Foça ve Karaburun arasında meydana geldi. 4.8 büyüklüğündeki sarsıntıdan 17 dakika sonra ise, bu kez bölge 3.9 büyüklüğündeki depremle sarsıldı.

Depremler, İzmir, Manisa ve çevre ilçelerde hissedildi.

AFAD, depremin merkez üssünün İzmir’in Foça ilçesine 8.33 kilometre, İzmir’e ise, 41.48 kilometre uzaklıkta, yerin 11.76 kilometre derinliğinde olduğunu bildirdi.

”DEPREMLE UYANDIK”

Sosyal medyaya yansıyan ilk bilgilere göre, bazı İzmirliler depremle uykularından ayağa fırladı. Bir sosyal medya kullanıcısı, “Nasıl uyandığımı bilemedim” diye yazdı.

Bir başka sosyal medya kullanıcısı ise, 10 saniye süren deprem sırasında köpeklerin havladığını, evin balkonundaki kuşların kaçtığını bildirdi.

İzmir açıklarında yaz mevsimi içerisinde birkaç kez deprem meydana gelmişti.

“BÜYÜK DEPREM ÜRETMEZ”

Depremle ilgili NTV yayınınbağlanan Prof. Dr. Okan Tüysüz şunları söyledi:

“Çok sayıda fay içeren bir bölgre. Karaburun, Urla ve İzmir; iki önemli yönde fay sisteminin birbiriyle kesiştiği etkin olduğu bir bölge. Karada da diri fayların mevcut olduğunu biliyoruz.

Foça açıklarında oluşan bu deprem, deniz içerisindeki faylardan kaynaklı. Karakteri henüz belirlenmedi ama bildiğimiz kadarıyla çok büyük deprem üretecek faylar söz konusu değil orada. Orta büyüklükte depremler yaşanıyor zaman zaman. İzmir, ilçeleriyle birlikte deprem riski yüksek bölgedir. O nedenle yapıların depreme dayanıklı hale getirlmesi önemli…”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ